شیراز بلوار دکتر حسابی مجتمع نیلوفر آبی واحد ۶

09177277680

اخبار و اطلاعات

 • بافت طناب کشتی

  طناب راست گرد:

  در طناب های راست گرد رشته ها نسبت به مغز طناب از چپ به راست بافته شده اند. این نوع طناب های کشتی طوری بهم بافته شده اند که می توان حرف Z  را درآن مشاهده کرد.

   

  طناب های چپ گرد:

  در این طناب ها رشته ها از راست به چپ به دور مغز طناب بافته  شده اند. این طناب ها نیز به گونه ای بافته شده اند که حرف s را تداعی می کنند.

   

   

   

  بیشتر بدانید...
 • طناب ترکیبی از سیم و الیاف

  برای انجام بعضی از کارها طناب کشتی باید از هر دو نوع گیاهی، مصنوعی یا فلزی ساخته شده باشند. این طناب ها در کشتی های ماهیگیری و کابل کش مورد استفاده قرار می گیرد.

   
   
  بیشتر بدانید...
 • طناب های سیمی گالوانیزه

  این طناب ها از تارهای سیمی بهم بافته شده اند و در ساخت دریک، جرثقیل و.. کاربرد دارد.

   
   
  بیشتر بدانید...
 • موارد استفاده طناب های سنگین

  از طناب کشی می توان در امور متفاوتی استفاده نمود.برای مثال کشتی ها به وسیله انواع متفاوتی از طناب ها در هنگام پهلو گرفتن به اسکله بسته و مهار می گردند. برای مهار بسته بندی ها و صندوق ها و دیگر وسایل موجود در کشتیرانی استفاده می گردد.

   

  نوعی از طناب ها برای کشیدن وسایل سنگین، رنگ آمیزی، تمیز کردن کشتی، حمل وانتقال وسایل بین دو کشتی، بالا و پایین آمدن از ارتفاع در داخل کشتی و خارج آن، امور مخابراتی، برپایی بادبان ها و ... مورد استفاده قرار

  می گیرد.

  بیشتر بدانید...
 • جنس انواع طناب کشتی

  اگر بخواهیم طناب کشتیرانی را به لحاظ جنس، تقسیم بندی کنیم می توانیم آنها را در چهار دسته کلی دسته بندی کنیم.

   

  الیاف طبیعی کنف:

  الیاف کنف از ساقه گیاه کنف استخراج می شود. الیاف کنف دارای استحکام کششی می باشد. از خصوصیات مطلوب الیاف کنف، مقاومت و دوام آن در برابر پوسیدگی است که در گذشته برای طناب، تور، بادبان پارچه، عایق بندی و درزگیری مفید بودند و بنابراین در گذشته کنف به عنوان بهترین بوم استفاده می شد.

   

  الیاف مصنوعی:

  این طناب های کشتی از مواد شیمیایی ساخته شده اند و برای کشتی هایی با اندازه های بزرگ کاربرد دارند. این طناب ها در مقایسه با طناب هایی که از الیاف گیاهی ساخته شده اند استحکام، انعطاف پذیری و سبکی بیشتری دارند. جنس این طناب ها از نوع پلی استر، پلی تن و پلی پرو پیلن می باشد.

   

  طناب های سیمی گالوانیزه

  این طناب ها از تارهای سیمی بهم بافته شده اند و در ساخت دریک، جرثقیل و.. کاربرد دارد.

   

  طناب ترکیبی از سیم و الیاف

  برای انجام بعضی از کارها طناب کشتی باید از هر دو نوع گیاهی، مصنوعی یا فلزی ساخته شده باشند. این طناب ها در کشتی های ماهیگیری و کابل کش مورد استفاده قرار می گیرد.

  بیشتر بدانید...
 • طناب های الیاف مصنوعی از جنس پلی پروپیلن

  الیاف پلی پروپیلن  نسبت به الیاف های دیگر برای طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی مانند منسوجات عمرانی، گونی، توری و موارد دیگر استفاده می شود.

  سبک بودن پلی پروپیلن از آب و عدم جذب آن توسط این لیف و در نتیجه عدم تغییر در خواص مکانیکی آنها بر اثر تماس با رطوبت، از خصوصیات بارز این نوع لیف در مقایسه با الیاف های دیگر است و طناب های سبک و سنگین درمصارف صنعت دریانوردی از این نوع لیف تولید می شوند.

   

  طناب های 3 و 4 رشته ای تابیده و 8 رشته ای گیس بافت از جنس الیاف با استحکام بالا تولید مس شود و به همین دلیل در صنعت دریانوردی استفاده گسترده ای دارد و با شناور ماندن در سطح آب امنیت خاطر برای دریانوردان به واسطه عدم درگیری با بدنه شناور به خصوص پروانه آن فراهم می نماید.

  از دیگر خصوصیات الیاف پلی پروپیلن نقطه ذوب 170 درجه سانتیگراد است و همچنین در برابر حلال ها، بازها و اسیدها مقاوم می باشد.

  بیشتر بدانید...
 • طناب های الیاف مصنوعی از جنس پلی استر

  این الیاف به دلیل سختی و دوام بالا، اغلب به عنوان تن پوش ولباس ، انواع منسوجات و کالاهای خواب مورد استفاده قرار می گیرد. پلی استر لیفی مستحکم است که در برابر حرکت های سنگین و مستمر مقاومت می کند و بطور کلی الیاف پلی استر دارای استحکام، مقاوم در برابر اکثر مواد شیمیایی، مقاوم دربرابر سایش، کشیدگی و انقباض می باشد و عمده ترین ماده اولیه صنعت نساجی را تشکیل می دهد.

   

  پلی استر بر خلاف پلی پروپیلن در آب شناور نیست و در مقابل اشعه ماوراء بنفش مقاومت دارد. پلی استر اغلب به سفارش مشتری به عنوان پوشش خارجی، برای طناب با هسته(مغزی) ساخته می شود و در صنعت دریانوردی کاربرد بسیارمحدودی دارد.

   
   
  بیشتر بدانید...
Top